Kawalerka lub niewielkie metraże kojarzą się nam głównie z mieszkaniem dla singla. Czy słusznie? Wydaje się, że niewielkie „M” może również służyć 4-osobowej rodzinie – i to całkiem nieźle!

Wszystko zależy od właściwego wystroju i rozplanowania elementów. Niewielki metraż nie musi oznaczać złego komfortu, małej klitki, lecz może uszczęśliwić czteroosobową rodzinę. Oczywiście z czasem, kiedy dzieci podrosną, może stać się to uciążliwe, lecz w początkowych latach rozwoju dzieci, taki układ nie powinien stanowić problemów.

Kawalerka to zazwyczaj salon, kuchnia oraz łazienka. Gdzie więc tu miejsce dla dzieci? Wszystko zależy od układu mieszkania. Jeśli posiada one oddzielną, widną kuchnię, można z niej zagospodarować pokój dla dzieci. Już na początkowym etapie ich rozwoju, ważne jest, aby miały one swoje miejsce. Brzmi to trochę abstrakcyjnie, ale rzeczywiście można przenieść kuchnię do salonu, gdzie urządzi się aneks, a w tamtym miejscu stworzyć osobny pokój.

Jest to całkiem niezłe rozwiązanie, ponieważ aneks kuchenny w salonie jest wygodny. Dodatkowo – jeśli mamy taką możliwość – warto zastanowić się nad antresolą. Można tam umieścić szafki, a nawet sporych rozmiarów łóżko! Dekoracja jest już kwestią indywidualną, która jest jednak niezwykle ważna. Kolorystyka i rozmieszczenie mebli ma bezpośredni wpływ na przestrzeń oraz funkcjonalność. Jeśli więc nie czujemy się na siłach, aby samemu wszystko zaplanować, projektanci wnętrz Bydgoszcz na pewno pomogą w stworzeniu oryginalnego i komfortowego mieszkania na lata.