Nieruchomości

Mieszkania w kamienicach nadal popularne

Czy w dobie nowego budownictwa kamienice odeszły do lamusa? Niekoniecznie. Kamienice cały czas potrafią przyciągać mieszkańców swoimi specyficznymi elementami.

Ważna jest to lokalizacja. Kamienice bardzo często znajdują się w sercach miast, przez co są cały czas niezwykle atrakcyjne na rynku nieruchomości. Istotnym elementem, który często wpływa na decyzję jest ich cena. Często zdarza się, że w dużym metrażu oraz świeżo wyremontowanym mieszkaniu w kamienicy zapłacimy znacznie mniej za metr kwadratowy niż w bloku. Kamienice często są również kupowane w celu inwestycji – wynajem studentom, którym mieszkanie w centrum jest najbardziej odpowiednie.

Kamienice są miejscem idealnym dla osób ceniących sobie wyjątkowy klimat. W porównaniu do nowego budownictwa, mieszkania w kamienicach są dużo bardziej oryginalne. W dzisiejszych czasach, kiedy rośnie moda na rzeczy niestandardowe, wysokie sufity, ciekawa elewacja, nieoczywisty układ pomieszczeń oraz grube mury mogą skusić wiele osób. W dobie, kiedy kamienice są poddawane remontom wewnątrz i zewnątrz, wchodząc tam można poczuć historię na własnej skórze.

Mieszkania w kamienicach nie tracą na zainteresowaniu, lecz na pewno już nie zdominują rynku. Przyczyna jest oczywista – bloków jest coraz więcej, a kamienice się niestety coraz częściej burzy.