Ciekawostki

Odzież militarna – czym się wyróżnia?

Odzież militarna ma wielu zwolenników w Polsce, ale też na całym świecie. Jest to bardzo uniwersalny typ odzieży, wykorzystywany na różnego rodzaju poligonach, czy też podczas ćwiczeń służb mundurowych. Zakładać można ją też na polowanie, ale również na co dzień, jako element garderoby. Świetnie sprawdza się podczas wypraw na ryby, czy też survivalowych wycieczek w odległe zakątki świata. Atutem takiej odzieży jest jej wytrzymałość oraz dostępność w wielu różnych kolorach, głównie zielonym. Kolor zielony sprawia, że osoby noszące taką odzież łatwiej mogą się kamuflować, np. przebywając na terenie wroga.

Funkcja ochronna

Odzież militarna wyróżnia się tym, że pełni funkcję ochronną. Z tego też względu wykonuje się ją ze specjalnych materiałów, bardzo solidnych i odpornych na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Trudno jest taką odzież uszkodzić, jest wygodna oraz praktyczna, poza tym niezbyt szybko się brudzi, więc idealnie spisuje się podczas ćwiczeń wojskowych. Do takiej odzieży zaliczyć można:

  • kapelusze,
  • buty,
  • kurtki,
  • spodnie,
  • bluzki,
  • płaszcze,
  • rękawice.

Poszczególnych elementów jest naprawdę dużo i w praktyce są one nieocenione, gdyż można dzięki nim skuteczniej wykonywać zadania powierzone przez dowódców, np. na poligonach wojskowych. 

Kto korzysta z odzieży militarnej?

Odzież militarna jest wykorzystywana obecnie w wielu miejscach, jak już zostało wspomniane można chodzić w niej na co dzień, ale zdecydowanie najczęściej korzystają z niej służby wojskowe, ale też pozostałe służby mundurowe, takie jak Policja oraz Straż Miejska. Zakupić można ją bez problemów w sklepie z militariami, zamawia się ją też za pośrednictwem Internetu, dbając jednak o odpowiednio dopasowane rozmiary odzieży, tak aby można było swobodnie z niej korzystać nawet w trudnych warunkach. Sprawdzi się zarówno w porze letniej, jak i zimowej, również na podmokłych terenach. Służby korzystają z niej jednak najchętniej w lasach oraz na pustyniach, tak aby móc się udanie zakamuflować przed wrogimi siłami.