Nieruchomości

Pierwsze spotkanie z profesjonalnym projektantem wnętrz

Praca architekta nie jest prosta. Bardzo często spędza on nad jednym projektem kilka miesięcy. Oczywiście, jak w większości biznesów, wiele zależy od rozmiarów oraz szczególnych wymogów klienta. Jeśli więc praca tra tak długi czas, warto postarać się o odpowiednią współpracę i stosunki z projektantem. Złe stosunki na tej linii nigdy nie przynoszą czegoś dobrego. Warto więc przed rozpoczęciem współpracy spotkać się z projektantem i wyjaśnić wszelkie niezbędne sprawy, aby nie było żadnych niedomówień. Należy przedstawić swoją konkretną wizję, upewnić się, że wszystko zostało powiedziane i zanotowane, dogadać konkretnie termin itd. Nie zapominajmy podpisać odpowiedniej umowy, która określi ilość oraz rodzaj ewentualnych poprawek oraz wiele innych kwestii. Wiele osób uważa, że nie jest to potrzebne, ponieważ to znajomy albo znajomy znajomego lub ogólnie miła osoba. Niezależnie od tego, zawsze warto mieć potwierdzenie.

Kiedy wybieramy projektanta wnętrz, nie powinniśmy kierować się jedynie ceną oraz opiniami pojawiającymi się pod propozycjami w wyszukiwarce pod hasłem „wystrój wnętrz Bydgoszcz”. Oczywiście, wyżej wymienione kwestie mają znaczenie, jednakże nie są to sprawy najważniejsze, które powinny bezpośrednio wpływać na naszą decyzję.

Przede wszystkim warto sprawdzić portfolio projektanta i sprawdzić jego projekty oraz dla kogo pracował. Należy upewnić się o jego doświadczeniu w podobnych projektach i czy w ogóle jego styl nam odpowiada. Nie warto również sugerować się znajomymi. Zdecydowanie najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalisty, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że wszystkie nasze oczekiwania zostaną spełnione.

Komentarze z Facebooka