DietaZdrowie

Tłuszcz nie jest naszym wrogiem! Poznaj dietę tłuszczową!

W obecnych czasach, gdzie zdrowe odżywianie jest niezwykle modne, dostępnych mamy ogromną ilość diet. Jedne działają, inne mniej, a kluczem do wszystkiego jest dobranie odpowiedniej do własnego organizmu. Słyszeliście kiedyś o diecie tłuszczowej? Brzmi kontrowersyjnie, nie? W jaki sposób mamy chudnąć przyjmując non stop tłuszcz! No bo jak schudnąć poprzez tłuszcz? Okazuje się, że ten model odżywiania dobrze sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Jak to działa?

Dieta ta należy do niskowęglowodanowych, o których obecnie wiele się mówi, czy aby na pewno są z korzyścią dla naszego zdrowia. Tak jak przy każdych zmianach, przy tych żywnieniowych również należy podchodzić z pewnym spokojem i dystansem. Dieta tłuszczowa jest odpowiednia, jeżeli zależy nam na redukcji. Na czym polega więc ten sceptycyzm dotyczący tej kuracji? Niemal każdy, kto o tym słyszy, wyobraża sobie tłuszcz jako tłuste mięso, frytki itd., a tutaj chodzi przede wszystkim o to, aby wybrać produkty, w które zawierają tłuszcze najwyższej jakości – nerkowce, awokado, kakao, tłuste ryby, olej kokosowy czy oliwa z oliwek.

Celem diety tłuszczowej wyeliminowanie ze swojego menu węglowodanów, które pobudzają apetyt, przy jednoczesnym wzbogaceniu go o właściwe tłuszcze tłuszcze. Jeżeli w swoim jadłospisie będziemy mieć większą ilość tłuszczów i białek, to przyjmiemy mniej kalorii. Dieta ta jest nie tylko skupiona na wcześniej wspomnianej redukcji, ale ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Dzięki niej minimalizujemy ryzyko chorób serca, możemy wyregulować poziom cukru we krwi oraz  zmniejszamy efekty schorzeń układu nerwowego. Dieta tłuszczowa nie jest wskazana, jeśli chcemy zwiększyć masę mięśniową. Dla samego zdrowia jednak zawsze warto choć trochę z tej diety korzystać!