Edukacja

Brak koncentracji podczas nauki języka

Żyjemy w czasach rozwiniętej technologii i telefon towarzyszy nam każdego dnia. O ile jest to wygodne, to niestety w każdej wolnej chwili jesteśmy trybie rozkojarzenia. Telefon sprawia, że nie jesteśmy w stanie skupić się na czymś konkretnym przez kilka minut, ponieważ co chwilę niespokojną ręką łapiemy za kieszeń by sprawdzić, czy nie mamy nowych wiadomości. Zerkamy na ekran, sprawdzamy powiadomienia, a nasza koncentracja całkowicie upada.

Obecnie wiele aplikacji do nauki języków obcych (nawet chińskiego!) jest dostępnych w telefonie. O ile są one niezwykle wygodne, to efekty nie muszą być satysfakcjonujące. Jak mamy się skupić np. na gramatyce, skoro co chwilę otrzymujemy nowe wiadomości, wyskakują nam reklamy, a w dodatku na Instagramie znowu ktoś nadaje fajny live?

Z tego powodu warto cały czas korzystać z tradycyjnych książek do nauki. Gdy takową weźmiemy do ręki, nasz zamiar jest jednoznaczny. Gdy bierzemy telefon, wszystko inne walczy o naszą uwagę. Książka nie ma takich ograniczeń jak ekran. Jeśli jednak szukasz odpowiednich technik nauki języków dla siebie, warto sprawdzić kurs chińskiego Bydgoszcz

Oczywiście pod niektórymi względami komputer czy telefon na pewno wygrają z tradycyjnymi metodami, lecz można z nich korzystać dodatkowo, np. jako słownika, gdzie w elektronicznej wersji na pewno uda nam się znaleźć znacznie szybciej interesujące nas hasła. 


Podobnie jest ze wszystkimi fiszkami oraz notatkami na papierze. Ekran telefonu nie jest w stanie zastąpić nam własnoręcznie wykonanych notatek na kartce A4. NIe chodzi oczywiście o to, aby całkowicie pozbyć się telefonów, ponieważ są one niezwykle przydatne pod wieloma innymi względami. Pamiętajmy jednak, że wszystko warto odpowiednio wyważyć.